Emerald City Invitational 3

Emerald City Invitational 3 Live Results

Emerald City Invitational 3

When: December 4, 2021

Where: TEST Sports Club. Martinsville, NJ

How to Watch: Flograppling.com

Emerald City Invitational 3 results below:

185 lb Tournament Main Card

Finals:

Nick Ronan vs. Oliver Taza: Oliver Taza winner by Triangle in EBI OT. 

Third Round:

Giancarlo Bodoni vs. Nick Ronan: Nick Ronan winner by Heel Hook. 

Oliver Taza vs. Allen Sanchez: Oliver Taza winner by Heel Hook.

Second Round:

Giancarlo Bodoni vs. Enrique Galarza: Giancarlo Bodoni winner by Rear Naked Choke in EBI OT. 

Josh Hayden vs. Nick Ronan: Nick Ronan winner by Ride Time in EBI OT. 

Oliver Taza vs. Jay Rodriguez: Oliver Taza winner by Heel Hook. 

Sean Yadimarco vs. Allen Sanchez: Allen Sanchez winner by Rear Naked Choke in EBI OT. 

First Round:

Giancarlo Bodoni vs. Steve Kasten: Giancarlo Bodoni winner. 

Enrique Galarza vs. Steve Joachim: Galarza winner by Estima Lock.

Josh Hayden vs. Isiah Wright: Josh Hayden winner by Heel Hook. 

Nick Ronan vs. Matteo Martinez: Nick Ronan winner by Ride Time in EBI OT. 

Aaoron Harris vs. Jay Rodriguez: Jay Rodriguez winner by Heel Hook. 

Oliver Taza vs. Nick Domcjoni: Oliver Taza winner by Heel Hook. 

Sean Yadimarco vs. Andre Petroski: Sean Yadimarco winner by Heel Hook. 

Allen Sanchez vs. Jon Piersma: Allen Sanchez winner by Armbar in EBI OT. 

Main Card Superfight 1:

Lauren Jones vs. Amanda Leve: Amanda Leve winner by Ride Time in EBI OT. 

Main Card Superfight 2:

Estevan Martinez vs. Eric Naples: Estevan Martinez winner by Rear Naked Choke in EBI OT.

Under Card Superfights

Kato Machin vs. Hannah Rosario: Hannah Rosario winner by Triangle Armbar. 

Max Greenberg vs. Carlos Alba: Max Greenberg winner by Heel Hook. 

Meg Gleasner vs. Elyse Shaw: Meg Gleasner winner by Triangle Armbar. 

Emmanuel Perera vs. Zain Ashraf: Emmanuel Perera winner by Ride Time in EBI OT. 

Sid Tavolaro vs. Reese Lafever: Reese Lafever winner by Rear Naked Choke in EBI OT. 

Jesse Wrights vs. Chrissy Briggs: Chrissy Briggs winner by Darce Choke. 

Ben Martinez vs. Dylan Garofalo: Dylan Garofalo winner by Ride Time in EBI OT.

Aidan Phillips vs. Max Livingston: Max Livingston winner by Ride Time in EBI OT. 

Laura Kent vs. Ansley Cox: Ansley Cox winner by Arm Triangle. 

Jack Vena vs. Tomas Garcia: Tomas Garcia winner by Rear Naked Choke in EBI OT. 

Alexandra Whitlock vs. Christina Pinto: Christina Pinto winner by Rear Naked Choke in EBI OT. 

Evan Leve vs. Sean Fitzpatrick: Evan Leve winner by Heel Hook. 

Max Hanson vs. Andrew Solano: Andrew Solano winner by Triangle Armbar in EBI OT. 

 

Do Not Sell My Personal Information